wpis testowy

Inauguracja odbyła się 4 listopada w Centrum Aktywności Społecznej i Kulturalnej w Ścięgny i była połączona z corocznym Balem Seniora, na który przybyło ok. 120 seniorów z Gmina Podgórzyn.

Ambasador Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora dr Marek Pilch przekazał na ręce wójta Mirosław Kalata – Wójt Gminy Podgórzyn certyfikat dla Gminy Podgórzyn jako Gmina Przyjazna Seniorom.

Następnie Pan Mirosław Kalata, wręczył 10-u seniorom pierwsze Ogólnopolska Karta Seniora, które upoważniają ich właścicieli do różnych zniżek i benefitów w wielu firmach będących w naszym programie.

Lokalne firmy i instytucje, które zaczęły honorować Ogólnopolska Karta Seniora otrzymały certyfikat Firmy Przyjaznej Seniorom. Przystąpienie lokalnych firm do Programu oznacza możliwość wykorzystania serii zniżek przygotowanych specjalnie dla seniorów posiadających Ogólnopolska Karta Seniora!

Obecnie są to następujące firmy z Gminy Podgórzyn:

Pan Marek Pilch wygłosił także krótką wypowiedź na temat aktywizacji oraz cyberbezpieczeństwa seniorów. Dodatkowo przywiózł materiały promocyjne oraz różnego rodzaju gadżety, które szybko rozeszły się wśród obecnych na inauguracji Seniorów.

Na wydarzenie przybył również Starosta Powiatu Karkonoskiego, Pan Krzysztof Wiśniewski, który wraz z Wójtem Gminy Podgórzyn ufundowali biesiadnikom staropolską potrawę – dzika w kapuście i przyprawach.

Seniorzy świetnie bawili się przy muzyce, którą serwował DJ oraz wspólnie śpiewali wraz z lokalnymi zespołami “Kosówki” i “Szafiry”.

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Gmina Podgórzyn:

https://www.podgorzyn.pl/…/2878-bal-seniora-w-gminie…

Krótką relację video z wydarzenia można obejrzeć na profilu Strimeo pod linkiem:

https://www.facebook.com/strimeo/videos/504822825008178/

oraz na stronie internetowej TVP3 Wrocław:

https://wroclaw.tvp.pl/64394074/podgorzyn-jest-gmina-przyjazna-seniorom-i-ma-na-to-papiery

Serdecznie gratulujemy przystąpienia do naszego programu i mamy nadzieję na owocną współpracę!

Dodaj komentarz